TSI Market Model Expert (Debrecen)

(Debrecen)

A hirdetés már lejárt!

Ha rendelkezel ügyfélorientált szemléletmóddal, folyékony német nyelvtudással valamint Veritas szoftverek ismeretével, úgy ne hagyd ki a lehetőséget és jelentkezz hozzánk

TSI Market Model Expert

Feladatok

A feladatkörben ellátandó fő tevékenység a T-Systems piaci modelljének rendszeres megalkotása/újragondolása, kommunikációja részben külső elemzők/konzultáns cégek bevonásával, továbbá a modell hasznosításának, kiaknázásának nyomon követése és támogatása.

A T-Systems Market Model ötéves előrejelzést tartalmaz az ICT-szektor T-Systems számára releváns területeinek várható fejlődéséről.

Konkrét feladatok a pozíció betöltése során:

  • a T-Systems Market Model/piaci modell szerkezetének meghatározása, metodológiája és technológiája kialakításának támogatása a releváns piacok elemzésének és előrejelzéseinek összehasonlítása, validálása és értékelése, ezek alapján piaci előrejelzések készítése külső elemzők/tanácsadók bevonása, vezetése, támogatása a piacvolumen meghatározása kapcsán
  • adatbázis létrehozása/megtervezése a német és a nemzetközi ICT piacon várható fejlesztések előrejelzéséről
  • a T-Systems Market Model belső forecastjának egyeztetése
  • a T-Systems Market Model kommunikálása a kialakítást követően, a használattal kapcsolatos segítségnyújtás és iránymutatás prezentációkészítés a T-Systems Market Model alapján a TSI Management, Sales, Portfolio, LBU és iPF számára
  • igény szerint piaci információszolgáltatás külső szervezetek éves adatgyűjtéshez, az általános gazdasági környezettel kapcsolatos reprezentációs anyagok kidolgozása a T-Systems Market Model kiegészítése piacfejlesztéssel kapcsolatos prezentációkkal
  • trendanalízis alapján a vállalat szervezeti egységeinek támogatása a T-Systems Market Model segítségével vagy kibővítésével megszerezhető piaci információk feltárásában

Ha mindezzel rendelkezel,

  • Felsőfokú végzettség gazdasági területen
  • Általános affinitás az ICT-és gazdasági trendek iránt (pl. GDP, exchange rate)
  • Jártasság adatelemzésben, gazdasági eredmények különböző közönség számára történő prezentálásában, nagy mennyiségű adat kezelésében és adatbázisok építésében (Excel)
  • Piackutatással-és elemzéssel kapcsolatos tapasztalat Az ICT-szektor, ennek piacelemzésének és ezek metodológiájának ismerete (pl. piaci szegmentáció vizsgálata)
  • Gazdasági elemzések, KPI-ok és vezetési paraméterek ismerete
  • A MS Office termékcsalád kiváló ismerete, különös tekintettel a MS Excelre és a MS PowerPointra
  • Kiváló analitikus és elméleti alkotókészség
  • Affinitás számokkal és képletekkel dolgozásra
  • A T-Systems szervezeti rendszerének és portfóliójának ismerete
  • Rendszerezett munkavégzés
  • Kiváló kommunikációs és előadókészség, prezentációtechnika
  • Folyékony angol nyelvtudás

Előnyök:

  • Nemzetközi munkakörnyezetben szerzett tapasztalat
  • Német nyelvtudás

Debrecen